SOCIAL MEDIA BOOK TAG

Co to jest SMB Tag ?

 Gra polega na przyporządkowaniu książek do jednej z siedmiu kategorii odnoszących się do popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook czy Twitter. 

Oto pytania, z których korzystałam:

1. Twitter: twoja ulubiona krótka książka
2. Facebook: książka, którą każdy czytał i poczułeś presję by też ją przeczytać
3. Tumblr: książka, którą przeczytałeś, zanim to było popularne
4. MySpace: książka, którą nie pamiętasz, czy ci się podobała, czy nie
5. Instagram: książka, która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie
6. YouTube: książka, której ekranizację chciałbyś zobaczyć
7. GoodReads: książka, którą polecasz wszystkim


ZACZYNAJMY :)

Twitter
Do tej kategorii dopasowałam książkę Carlosa Ruiza Zafona pt.,, Książę mgły ". Jest to mała książka i ma tylko 220 stron więc zalicza się do tej kategorii. Książka opowiada o chłopcu, który wraz z rodziną z powodu wojny wprowadził się do małego miasteczka, które skrywa wiele tajemnic...

Facebook
Taką książką była ,,Niezgodna", Veronicy Roth. Przed premierą filmu całego facebooka miałam zapchanego postami z różnych stron o książkach i 3/4 z nich były o Niezgodnej. Nie wiedziałam nic o tej książce ani filmie, ale poszłam z koleżanką do kina. Dopiero później przeczytałam książkę. I była całkiem fajna tylko czemu porównywana do Igrzysk Śmierci ?

Tumblr
Przykładem takiej książki jest ,,Alicja w krainie zombi ". Książka opowiada o dziewczynie, której ojciec " widział " potwory. Podczas podróży samochodem rodzina miała wypadek, przez co Alicja, jedyna która przeżyła, zaczyna widzieć różne zła rzeczy.

MySpace
Taką książką jest ,, Przed świtem " Stephanie Meyer. czytałam ją trzy lata temu i nie pamiętam czy mi się podobała czy nie. Wiem co się działo w tej części, znam mniej-więcej bohaterów, ale nie mam pojęcia co o niej myślałam. 

Instagram
Uwielbiam robić książką zdjęcia. Do tej kategorii wybrałam dwie pozycje napisane przez Cassandrę Clare:,, Miasto niebiańskiego ognia " oraz ,, Miasto zagubionych dusz ". Obie książki maja śliczne okładki i na telefonie mam bardzo dużo ich zdjęć. 

Youtube
Chciałabym zobaczyć ekranizację książki, a właściwie trylogii ,, Diabelskie maszyny " Cassandry Clare. Zobaczyć Will'a, Jem'a i Tessę na ekranie to moje marzenie i mam nadzieje, że ktoś podejmie się tego zadania. 

Goodreads
Książką, a właściwie książkami, które polecam wszystkim nie zależnie od płci, wieku są:
,, Diabelskie maszyny" , ,, Dary anioła " oraz ,, Igrzyska śmierci ". 
Uwielbiam te książki, kocham historie o Nocnych łowcach jak i o nastoletniej buntowniczce, która postanowiła poświęcić się za swoją siostrę. Nie mogłabym wybrać, która z tych serii jest moją ulubioną, o książce nie wspominając. 


~ A. 


4 komentarze:

 1. Super Tag !!! Rób takich więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie że ci się podoba, planuje już następny taki Tag :)

   Usuń
 2. Masz rację okładki są śliczne. A czy podobała ci się Alicja w krainie zombie ?? Bo zastanawiam się czy kupić a widzę że posiadasz tę ksiażkę. Pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi książka bardzo się podobała i polecam ci ją. Jest wciągająca, długa i ślicznie wygląda na półce :D

   Usuń