#11 LATO OPOWIEŚCI


Tytuł oryginalny: The summer of telling tales
Autor: Laura Summers
Wydawnictwo: Akapit Press
Ilość stron: 311
Książek w serii: Jedna
Cena z okładki: 29.90 zł
Ocena: 6/10Istnieją dwa sposoby na utrzymanie tajemnicy: milczenie albo kłamstwo.

Siostrom Ellie i Grace udało się uciec od przeszłości, a ich nowe życie wydaje się lepsze i radośniejsze. Problem w tym, że o przeszłości nie można tak łatwo zapomnieć, szczególnie kiedy dawne mroczne tajemnice wciąż depczą im po piętach. Jak długo uda się milczeć i kłamać, żeby ich nie ujawnić? Jak daleko można się posunąć, żeby chronić to, co najważniejsze, siostrzaną miłość i przyjaźń?Książka opowiada o dwóch siostrach, które wraz z rodzicami mieszkają w Anglii. Jedna pewne wydarzenia sprawiają, że one wraz z matką uciekają jak najdalej od domu. W końcu lądują w miasteczku z przepięknym widokiem na morze. Dziewczyny próbują wszystko ułożyć sobie na nowo. Jednak nie będzie to takie proste. 
Ta lektura podobał mi się. Chociaż zaczęłam czytać tę książkę nie wiedząc o niej nic. Dopiero później zrozumiałam, że porusza ona poważny temat jakim jest przemoc w rodzinie. 
Wadą tej książki są wątki. Wydarzenia nie kleją się ze sobą, brakuje w nich głębi i czegoś co zaciekawiło by czytelnika. 

Bohaterowie też nie są dokładnie wykreowani i brakowało w nich duszy. Nie mają w sobie tego czegoś dzięki czemu zostaliby w mojej pamięci na dłużej. Do tego narratorki były bardzo denerwujące, szczególnie Ellie. Nie wiem co autorka chciała przekazać nam tą postacią. Praktycznie przez cały czas zachowywała się dziecinnie i we wszystkim próbowała być najlepsza. 

Ten tytuł prawdopodobnie bardziej nadaje się dla młodszych czytelniczek. Czytało się ją szybko i całkiem przyjemnie, ale niczym mnie nie zaskoczyła.
Na koniec nie mogę nie wspomnieć o okładce i tytule, które nijak nie pasowały do treści książki. 

~ A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz