#14 ELITA


Tytuł oryginalny: The Elite
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 328
Książek w serii: Cztery
Cena z okładki: 37.90 zł
Ocena: 7/10


Drugi tom "Rywalek". Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.

Chyba każda z nas kiedyś marzyła o zamieszkaniu w pałacu, noszeniu pięknych sukien i wyjściu za księcia. Na pewno znajdą się osoby, które nadal o tym marzą. America Singer miała to wszystko na wyciągnięcie ręki. 

Dziewczyna, która na początku była zwykłą nastolatką, z dnia na dzień zamieszkał w pałacu, by ubiegać się o rękę księcia Maxona. Wszystkie uczestniczki o tym marzyły, oprócz naszej głównej bohaterki, która aż do dnia, w którym zrozumiała, że zakochała się w młodym dziedzicu tronu, była dla księcia tylko przyjacielem. 

Elita jest to drugi tom serii Selekcja, autorstwa Kiery Cass, pisarki, której powieści mają rzesze fanów na całym świecie. Ja także do nich należę, ponieważ ta seria zawładnęła moim sercem. 
Niestety, książka nie była tak dobra jak pierwszy tom. Jednym z powodów mojego niezadowolenia jest, nie kto inny jak America. Jej zachowanie w tej książce jest bardzo dziecinne i głupie. Do tego nie może się zdecydować czy wybrać Maxona czy swoją dawną miłość, Aspena. 

Prawie cały tom opierał się na rozterkach sercowych Ami. Oczywiście, pojawiło się kilka ciekawych wydarzeń i informacji związanych z innymi uczestniczkami, historią rodziny Maxona czy Illeą. Mimo tych wad przez książkę przebrnęłam stosunkowo szybko. 

Książka nie była zbyt interesująca. Była po prostu zapychaczem. Nie ma porównania pomiędzy tym tomem, a poprzednikiem. jednak zakończenie tej, jakże nudnej książki rozbudziło moją ciekawość i nie mogę doczekać się kiedy zacznę następną powieść z tej serii. 

~ A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz