#18 Jedyna


Tytuł oryginalny: The One
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 320
Książek w serii: Cztery
Cena z okładki: 37.90 zł
Ocena: 8/10


America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. 
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

Po przeczytaniu nie zbyt interesującej Elity, czyli drugiego tomu trylogii chciałam jak najszybciej dostać w swoje łapki Jedyną. Teraz, po przeczytaniu mogę z uśmiechem na ustach powiedzieć, że Jedyna jest idealnym zakończeniem historii o Eliminacjach. 

Książka uzupełnia braki, które niestety znalazły się w drugim tomie. Zostaje rozbudowany wątek z rebeliantami. W powieści nie zabrakło także romansu. Ostatnia część była bardziej smutna i dramatyczna dla głównej bohaterki niż poprzednie tomy. Skoro już mowa o Ami to zmieniła się ona. Dorosła, przestała zachowywać się jak małe dziecko, które nie może się zdecydować kogo wybrać. Zaczęła przejmować się ważniejszymi sprawami i pokazała nam swoje inne oblicze. Polubiłam ją w tej książce. 

Wątek miłosny był bardziej wzruszający i kilka razy byłam pewna, że książka skończy się inaczej niż bym tego chciała. Na szczęście Pani Cass najwyraźniej wie co dobre i zakończenie było zgodne z moimi przemyśleniami na ten temat. 

"Będę cię kochał do ostatniego tchnienia. Każde uderzenie mojego serca jest twoje. Nie chcę umrzeć, zanim się tego nie dowiesz."

Na koniec jak zwykle chcę pochwalić przepiękną okładkę. Jest ona naprawdę śliczna i zachęca do przeczytania książki. 

~ A. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz