#24 Mara Dyer.Tajemnica


Tytuł oryginalny: The Unbecoming of Mara Dyer
Autor: Michelle Hodkin
Wydawnictwo: Ya!
Ilość stron: 480
Książek w serii:Trzy
Cena z okładki: 39.90 zł
Ocena: 9/10

Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić. Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co się wydarzy.


Książka opowiada o dziewczynie, której przyjaciele giną w wypadku. Mara chcąc uciec od bolesnych wspomnień wraz z rodziną przeprowadza się do słonecznego Miami. Jednak przeszłość jest z nią na każdym kroku. Po kilku dziwnych wydarzeniach dziewczyna jest zagubiona i nie wie co się z nią dzieje. Z pomocą przychodzi jej przystojny Noah. 

O tej książce nasłuchałam się różnych opinii. Począwszy od chwalących książkę, po takie co wyzywały i zniechęcały do przeczytania tej powieści. Ja jednak postanowiłam sięgnąć po tą książkę i bardzo mi się podobała. 

Już na pierwszych stronach pokochałam tę historię. Klimat jaki towarzyszył tej książce, utworzony przez skrywane tajemnice, dziwne zbiegi okoliczności oraz nadnaturalne moce, był nie powtarzalny. Mimo, że czasami autorka nie dokańczała rozpoczętych wątków i nie zawsze rozumiałam co czytam to i tak powieść bardzo mi się spodobała. 

Główni bohaterowie nie byli nudni, wręcz przeciwnie. Mara była postacią, która jest inna niż wszyscy. Miała swoją tajemnicę, którą znał tylko Noah. W żadnej książce nie spotkałam się z tak zagubioną bohaterką, która nie wie co się wokół niej dzieje. Młoda dziewczyna ma halucynacje, widzi i robi rzeczy, które nie pasują do zwykłego człowieka. Pod czas czytania powieści czułam się jakbym cały czas jej towarzyszyła, była przy niej. 

No i oczywiście mój ukochany Noah. On jest cudowny. Piękny, inteligentny, zabawny, ironiczny. Można by tak wymieniać w nieskończoność. On jest po prostu idealny i każda dziewczyna uczęszczająca do "jego" szkoły śni o nim po nocach. Jednak on także skrywa sekret, którego musi strzec. 

Na koniec nie zostało mi nic innego jak tylko pochwalić okładkę, która jest naprawdę śliczna. 
Gratuluję grafikom, ponieważ ta oprawa to kawał dobrej roboty. 

~ A. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz