#25 Pretty Little Liars: Bez skazy


Tytuł oryginalny: Pretty Little Liars:Flawless
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 320
Książek w serii: Siedemnaście
Cena z okładki: 29.90 zł
Ocena: 8/10

NIE CIESZ SIĘ ZA WCZEŚNIE. TO JESZCZE NIE KONIEC.                                                                                                    A. 
Śledztwo w sprawie zniknięcia Alison przybiera nieoczekiwany obrót. Do Rosewood powraca Toby, który jest jak czarny kot - zawsze zwiastuje kłopoty. Aria, Emily, Spencer i Hanna tracą grunt pod nogami. Dziewczyny muszą połączyć siły, ale czy potrafią sobie zaufać?

Bez skazy jest to drugi tom bestsellerowej serii autorstwa Sary Shepard. Książka opowiada o czterech przyjaciółkach, które połączyła najpiękniejsza dziewczyna z Rosewood, Alison DiLaurentis. Jednak po jej zaginięciu gang rozpada się. Trzy lata później pojawia się tajemniczy A., który zna wszystkie sekrety dziewczyn i grozi, że je ujawni. 


Ta część była jeszcze lepsza niż poprzednia, czyli Kłamczuchy  Więcej akcji, sekretów wychodzących na jaw i wszystko za sprawą A. 
W Bez skazy nie zabrakło także osób, których dziewczyny unikają. Oślepiona przez Alison Jenna oraz jej przyrodni brat Toby, który z niewiadomych przyczyn przyznał się do okaleczenia siostry. Mimo, że trójka przyjaciółek nie chce mieć z nim nic wspólnego to Emily zaczyna się do niego zbliżać. 
Czego chce Toby? Czy to on zabił Alison? Kim jest A? Kto pragnie cierpienia dziewczyn? 

Tak jak tom pierwszy, tę część pochłonęłam w jeden dzień. Wartka akcja, dreszczyk emocji oraz uczucie, że ktoś mnie obserwuje dodały tylko kopa całej historii. 
Tajemnice, domysły, ślepe zaułki to nieodłączne elementy tej serii, których "nie pozbędziemy się" aż będziemy wiedzieli kto jest wszechwiedzącym prześladowcą. 
Każda z dziewczyn jest inna i czasami naprawdę irytująca. Wszystkie mają swoje tajemnice, które mogą je pogrążyć, i które znała Ali oraz one same. 
Serie serdecznie polecam. Nie zniechęcajcie się dużą liczbą tomów, naprawdę warto przeczytać.

~ A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz