Cassandra Clare to nie jej imię ?! - Miesiąc Cassandry Clare


Przepraszam Was za opóźnienie, ale wczoraj wieczorem wróciłam z WTK i nie miałam już siły na pisanie posta. Dzisiaj przygotowałam kilka ciekawostek o jednej z moich ulubionych autorek, Cassandrze Clare!
Enjoy!

1. Cassandra Clare tak naprawdę nazywa się Judith A.Rumelt.

2. Pseudonim Cassie pochodzi z jednego z jej pierwszych opowiadań pt." Piękna Cassandra ". Opowieść bazowała na krótkiej książce Jane Austen. Po pewnym czasie Judith przejęła imię swojej bohaterki. 

3. Jak wcześniej wspomniałam Cassie na początku pisała opowiadania. Głównie były to historyki, mające na celu rozśmieszenie znajomych.

4. Zanim skończyła dziesięć lat autorka mieszkała w Iranie (tam się urodziła), Francji, Anglii i Szwajcarii. 

5. Poza znanymi seriami Dary Anioła czy Diabelskie Maszyny Cassandra napisała popularne w fandomie Harrego Pottera opowiadania The Draco Trylogy, oraz znane wśród fanów Władcy Pierścieni, The Very Secret Diaries. 

No i to wszystko co znalazłam, ale przecież nie jestem na tyle zła, żeby napisać tylko 5 ciekawostek i koniec posta, na który - mam nadzieję - ktoś czekał. Nie, mam coś jeszcze. Mianowicie nowe okładki do książek Cassie. Od razu mówię, nie wiem czy ta wersja okładkowa pojawi się w Polsce.  


~ A. 7 komentarzy:

 1. O, a ja wiedziałam, że Cassandra Clare to jej pseudonim ^^. Robiłam kiedyś prezentację Darów anioła na lekcję polskiego i jakoś tak się wtedy dowiedziałam xD
  Okładki fajne, ale wolę te amerykańskie, które jakiś czas temu doszły także do Polski ;)

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jakiś czas temu w ogóle dowiedziałam się o Darach Anioła, i jestem teraz na 4 części. Naprawdę niesamowite książki. Mam nadzieję, że inne też mi się spodobają ;) Widać że bardzo dobra pisarka.
  gabxreadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezu!!! Te okładki są prześliczne. Kiedy tylko pojawią się w Polsce muszę je mieć! A jeśli się nie pojawią to złożę petycje żeby się pojawiły!!!
  Pozdrawiam www.filigranoowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha! Wiedziałam wcześniej, że Cassandra Clare wcale się tak nie nazywa, i że urodziła się w Iranie :D
  Kocham ją za Nocnych Łowców i chcę strasznie zobaczyć, jak poradziła sobie w innych klimatach - mówię tu o "Magisterium" ;)
  I tak, jak to powtarzam wszędzie, powtórzę i tutaj - okładki są obłędne! :3
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to wiedziałam i często w recenzjach Diabelskich Maszyn używałam jej prawdziwego nazwiska, ale chyba nie każdy o tym wiedział więc to dałam ;)

   Usuń
 5. Jakie śliczne grzbiety *.*

  ocean-slow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nigdy nie widziałam takich okładek. Ładne :-D

  OdpowiedzUsuń