Pogodynka #1 - Lipiec 2015


Jak pewnie zauważyliście, dzisiaj nie pojawił się post tematycznego miesiąca. I nie pojawi się. Uznałam, że może pora coś zmienić. Kiedyś na pewno coś takiego się powtórzy, jak będę miała jakiś pomysł. Ale bez zmartwień, postanowiłam, że w zamian zacznę coś nowego. Tak oto powstała "Pogodynka", czyli seria, w której znajdziecie zapowiedzi książkowe i nie tylko z danego miesiąca. . Pogodynka będzie w każdy pierwszy piątek nowego miesiąca! 

* KSIĄŻKI *
TUTAJ MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ SPOILERY!!!


Ogień James Patterson, Jill Dembowski 08.07.2015 r.
Po egzekucji rodziców Whit i Wisty zostają rozdzieleni, a w mieście wybucha krwawa zaraza, wywołana przez Tego Który Jest Jedyny. Kiedy wreszcie Whit odnajduje siostrę, Wisty jest umierająca, zaraziła się w szpitalu, gdzie pracowała jako wolontariuszka. Zmuszeni do ucieczki przed żołnierzami Nowego Ładu, znajdują bezpieczne schronienie w domu rodziny Needermanów, gdzie Whit uzdrawia Wisty dzięki swym magicznym mocom. Gdy Nowy Ład znów depcze im po piętach z pomocą przychodzi stara przyjaciółka ich rodziców, czarodziejka, pani Highsmith. Od niej dowiadują się, że rodzice czekają w Krainie Cieni na przekroczenie Rzeki Wieczności. Pani Highsmith wyznacza dzieciom oddzielne zadania: Whit ma udać się do Krainy Cieni, aby odnaleźć rodziców, zaś Wisty, obdarzona Darem - zdolnością władania nad ogniem, musi rozprawić się Jedynym. Czy uda im się wypełnić powierzone misje?

Fangirl Rainbow Rowell 27.07.2015 r.

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. 
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).

Origin Jennifer L. Armentrout 01.07.2015 r.
Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością. 
Katy musi tylko przeżyć. 
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie? 
Razem stawią czoła wszystkiemu. 
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?

Płomień Gina Damico 10.07.2015 r. 

Akcja rusza zaledwie kilka dni po tym jak siostra-bliźniaczka Lex ginie z rąk Zary – żniwiarza-rebelianta, która idzie przez świat niczym kombajn. Podczas gdy starsi Żniwiarze spierają o sposób rozwiązania kryzysu, Lex dostaje mrożącą krew w żyłach wiadomość od samej Zary. Jej wybór ma być rzekomo prosty: albo oddaje księgę, albo Zara będzie ścinać po jednej duszyczce dziennie. Problem polega na tym, że Lex księgi nie ma... Ponadto musi ona zmagać się z własną chęcią potępiania dusz, żywiąc nadzieję że nie jest legendarnym Ostatnim Żniwiarzem, któremu w udziale przypaść ma zniszczenie całego Życia Po. Potem Zgonem wstrząsa seria eksplozji, po której Wujcio Mort zbiera Młodszych Żniwiarzy i rusza na Las Krzyżas – taki odpowiednik naszego Las Vegas, ale razy dziesięć.

Sny bogów i potworów cz.2 Laini Taylor 14.07.2015 r.
Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą. Bo są śmiertelnymi wrogami…
Zbliża się ostateczne starcie ludzi, chimer i serafinów. Uskrzydlona armia atakuje. Okrutna królowa poluje na Akivę. Niebo zasnuwa czerń. Świat ogarnia apokalipsa. Czy miłość Karou i Akivy będzie jego ostatnią nadzieją?

Niebezpieczne złudzenie Kami Garcia, Margaret Stohl 02.07.2015 r.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.

 * FILMY *

Terminator: Genisys 01.07.2015 r.
Walczący z cyborgami w 2029 r. John Connor wysyła w przeszłość Kyle'a Reese'a, by ten uratował jego matkę przed Terminatorem. 
W głowie się nie mieści 01.07.2015 r.
Życiem Riley kieruje 5 emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Gdy przeprowadzi się z rodzicami do San Francisco, górę nad Radością wezmą inne emocje. 

Ted 2 10.07.2015 r.
Ted chce mieć z Tami Lynn dziecko. Aby uzyskać zgodę na opiekę nad malcem, miś musi przekonać sąd, że jest istotą żyjącą. 


Piksele 24.07.2015 r.
Prezydent USA powołuje ekspertów od gier wideo do walki z obcymi, którzy zaatakowali Nowy Jork. Papierowe miasta 31.07.2015 r. 
Młody chłopak i jego czterech przyjaciół wyrusza w podróż, aby znaleźć zaginioną dziewczynę z sąsiedztwa.

A tak pokrótce, skąd nazwa "Pogodynka" ? Na początku ta seria miała być zupełnie inna. Ale później uznałam, że chyba lepiej zrobić tylko o zapowiedziach zresztą słowo "pogodynka" kojarzy mi się z zapowiedzią premier - w tym przypadku książek i filmów. 

~ A. 

3 komentarze:

 1. Nie mogę się doczekać premiery "Fangirl"!
  Ciekawi mnie animacja "W głowie się nie mieści". Widziałam kilka razy zwiastun i jak będę mieć okazję to na pewno obejrzę cały film. :)

  Pozdrawiam! 
  zaczytanekoty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z książek najbardziej nie mogę się doczekać "Fangirl", a jeśli chodzi o filmy to bardzo wyczekuję "Papierowych miast" ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba najbardziej czekam na "Papierowe Miasta" <3

  OdpowiedzUsuń