TOP 5 WAKACYJNYCH KSIĄŻEK


Dzisiaj witam Was w tą zachmurzoną sobotę rankingiem. Ostatnio na różnych blogach jest ich co raz więcej, ale mam nadzieję, że moje także Was zainteresują. Jako, że mamy wakacje postanowiłam pokazać kilka książek bądź serii idealnych na tę letnia porę. Zapraszam!

5. Papierowe samoloty (recenzja)
Zastanów się dwa razy, zanim prześlesz komuś tajną wiadomość. Dowcipne, mocne, odważne, jak życie współczesnych nastolatek.
Wrzesień 1994 roku. Na Guernsey, małej brytyjskiej wyspie u wybrzeża Francji, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla Flo i Renée, piętnastoletnich uczennic prywatnej szkoły dla dziewcząt, okaże się on niezwykle ważny. Chociaż różnią się od siebie tak bardzo, jak to tylko możliwe, tkwi w nich coś, co połączy je mimo odmiennych charakterów.
4. Miasto Kości (recenzja)
Parę wieków temu potężny Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim. Byli to pół ludzie, pół aniołowie. Nocni Łowcy, bo taką przybrali nazwę, przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Przebywają wśród nas, ukryci i gotowi, by nas chronić przed złem podróżującym między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. Ich sojusznikami są tajemniczy Cisi Bracia. Mając zaszyte oczy i usta rządzą miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, gdzie spoczywają najdzielniejsi, którzy poświęcili swoje życie w obronie ludzkości. Cisi Bracia prowadzą również archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Anioł Razjel powierzył im swoje boskie przedmioty. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od wieków Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak do chwili wybuchu wojny domowej pod przywództwem Valentine’a, buntownika, który zniszczył niemal cały świat Łowców.


3. Byliśmy Łgarzami (recenzja)
Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.2. Pretty Little Liars: Kłamczuchy (recenzja)
Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?
1. Urodzona o północy (recenzja)
Życie nastoletniej Kylie Galen nie jest łatwe. Umiera jej ukochana babcia, rzuca ją chłopak, jej rodzice się rozstają, a w dodatku ciągle widuje dziwną postać, której nikt poza nią zdaje się nie zauważać… Pewnego wieczora Kylie Galen ląduje na nieodpowiedniej imprezie z nieodpowiednimi ludźmi, i to zmienia jej życie na zawsze. Za radą psychologa matka wysyła ją do Wodospadów Cienia – na obóz dla trudnej młodzieży. Już w drodze do obozu Kylie przekonuje się, że określenie „trudna” niezupełnie określa jej współobozowiczów.
Chociaż Kylie niczego nie jest pewna, jedna rzecz staje się dla niej absolutnie jasna. To właśnie tu, w Wodospadach Cienia, jest jej miejsce.


~ A. 

5 komentarzy:

 1. Hmm, nie czytałam żadnej z nich i raczej nie zamierzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wszystko z tych pozycji, z wyjątkiem "Byliśmy łgarzami". Trzeba nadrobić! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuszą mnie 'Papierowe samoloty' i chyba nawet bym sobie kupiła, bo przeczuwam, że by mi do gustu przypadła ^^

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym przeczytać "Byliśmy łgarzami" i "Miasto kości"

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dary Anioła to faktycznie świetna seria na wakacje. Na razie mam za sobą pierwszy tom, ale zdecydowanie sięgnę po kolejne :)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń