Pogodynka #2 - Sierpień 2015


Jak obiecałam tak jest. Dzisiaj pokażę Wam kilka zapowiedzi na sierpień, a wszystkie są warte uwagi :)
Zapewne w tym miesiącu swoje premiery ma więcej książek, ale ja wybrałam tylko te najbardziej interesujące. 

Piękna Katastrofa - wznowienie 5.08.2015 r. 
Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy wybiera uniwersytet jak najdalej od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca hazardzisty oraz o własnej głęboko skrywanej tajemnicy. Marzy o ustabilizowanej przyszłości.

Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec: brutalną siłę, fantazję i niefrasobliwość w związkach z dziewczynami, które o dziwo nie mają mu za złe, że zalicza jedną po drugiej. Tylko Abby - choć czuje, że jakaś zupełnie dla niej niezrozumiała siła przyciąga ją do tego chłopaka - nie chce mu ulec. A jednak godzi się na proponowany przez niego zakład: jeśli wygra ona, Travis zostawi ją w spokoju; w razie jego wygranej zamieszka z nim na miesiąc.


Chodząca Katastrofa 5.08.2015 r.
Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on?
Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej.
Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.


Oddam ci słońce 12.08.2015 r.
Jude
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...
Noah
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…


Źródło  12.08.2015 r.
Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych.


Dotyk Julii - Trylogia 12.08.2015 r.
Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem. Jej dotyk zabija, dlatego od wielu dni żyje w izolacji. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem, ale Julia nie ma zamiaru im pomagać. Co więcej – postanawia się im przeciwstawić. W tej walce nie będzie sama. W jej życiu pojawi się ktoś, kogo pokocha. Tylko czy będzie mogła mu zaufać?

Następcy. Wyspa Potępionych 26.08.2015 r. 
Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata.
Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie?
Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.Wybrana o zmroku 27.08.2015 r.
Kylie musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.~ A. 

9 komentarzy:

 1. Najbardziej interesujące dla mnie są Katastrofy (wychodzi ze mnie niepoprawna romantyczka ;) )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie ciekawi mnie Wyspa potępionych! Uwielbiam wszelkie disneyowskie produkcje, na pewno zaopatrzę się w książkę po premierze ^^

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej interesuje mnie książka "Oddam ci słońce". Koniecznie muszę zaopatrzyć się w swój egzemplarz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hejka! To znowu ja. Nominowałam Cię do LBA http://alejaczytelnika.blogspot.com/2015/08/lba-7-i-8.html ;)

   Usuń
  2. Dziękuję :) Odpowiem pewnie jutro C:

   Usuń
 4. Co dziwne, dla mnie też najbardziej interesujące, stosując się do komentarza Sary, są Katastrofy :D Chociaż nie lubię romansów, to opisy mnie intrygują :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa, zapomniałam - PS. odpowiedziałam już na e-mail :)

   Usuń
  2. Obie Katastrofy przeczytałam i były całkiem całkiem jak na romans :D A i też już odpowiedziałam :)

   Usuń
 5. Jeju, tyle cudownych książek! Wymieniałaś chyba wszystkie, które mam zamiar przeczytać z tego miesiąca :P Oczywiście znając mnie, na pewno nie uda mi się to aż do października, ale co tam :P
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń