#141 Tajemny Ogień


Tytuł oryginalny: The Secret Fire
Autor: C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 392
Książek w serii: Jedna (na razie)
Cena z okładki: 39.90 zł
Ocena: 6/10

"To co za dnia za dnia wydaje się bezpieczne i znajome, nocą staje się całkiem obce."

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.

Taylor Montclair (Anglia)
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień. 
Sacha Winters (Francja) 
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc. 
Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień?

C.J. Daugherty. Brzmi znajomo? Jest to nazwisko popularnej ostatnimi czasy autorki serii Wybrani. To właśnie ona jest współtwórczynią Tajemnego Ognia. Ową powieść pisała także Carina Rozenfeld. Muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu słyszę to nazwisko. Perspektywa Sachy pisana jest właśnie przez Panią Rozenfeld, ponieważ pochodzi ona z Francji, kraju, z którym mieszka jej bohater. Natomiast rozdziały opowiadające o drugiej postaci, Taylor zostały stworzone przez Daugherty. 


Taylor żyje w Anglii. Ma bardzo dobre oceny, jest ambitną nastolatką. Sacha z kolei jest buntowniczym, gniewnym francuzem, który za kilka tygodni ma umrzeć. Jednak kiedy Tay zostaje zmuszona udzielać młodemu mężczyźnie korepetycji z języka angielskiego oboje zaczynają podejrzewać, że ich "spotkanie" nie jest całkowicie przypadkowe. Jakie moce posiada Taylor? Czy jest jeszcze ratunek dla Sachy? 

"Taylor przeszło przez myśl, że w widoku twardego człowieka o krwawiącym sercu jest coś przygnębiającego. Wydaje się wtedy zaskoczony, zupełnie jakby w momencie, gdy pęka mu serce, uświadamia sobie, że je ma."

Książka napisana jest przystępnym językiem, dzięki czemu powieść czyta się stosunkowo szybko. Jak praktycznie każda pozycja młodzieżowa, Tajemny Ogień jest przewidywalny, chociaż było kilka momentów, które mnie zaskoczyły. Czytając tę powieść czułam się jakbym zapoznawała się dopiero ze wstępem mającym zachęcić mnie do dalszego zapoznawania się z tą historią. Jednak, żeby cała książka miałaby być owym wprowadzeniem jest lekką przesadą, przynajmniej w moim mniemaniu. 


Taylor i Sacha są po prostu świetnymi bohaterami. Taylor nie należy do osób dających sobą rządzić, ale jednocześnie nie należy do wrednych oraz sarkastycznych. Sacha z kolei zaimponował mi swoją odwagą. Wiedział, że umrze i to niedługo. Mimo to dalej szukał rozwiązania, wyjścia z tej jakże przykrej sytuacji. Ale jest jedna postać, którą po prostu uwielbiam. Louisa. Niebieskowłosa alchemiczka o bardzo silnym charakterze. Chociaż jest inna od głównej bohaterki to dziewczyny po pewnym czasie zaczęły się dogadywać. 


 "Zawsze zadajesz głupie pytania? - spytała - A może to ja cię prowokuję swoją błyskotliwą osobowością?"

Powieść ta jest pierwszym tomem cyklu The Alchemist Chronicles (w Polsce Tajemny Ogień) mimo, że książka nie zachwyciła mnie to czekam na kolejną część. Jestem ciekawa co autorki wymyślą. Jeśli szukacie powieści na deszczowe, zimne popołudnie, to Tajemny Ogień nada się idealnie. 


~ A.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwartemu.

7 komentarzy:

 1. Książkę widziałam dzisiaj w bibliotece, ale nie wypożyczyłam jej. Może kiedyś to zrobię. Teraz raczej nie mam jej w planach, bo boję się, że także mnie nie zachwyci.

  Pozdrawiam,
  papierowe-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej :) Nominowałam Cię do kolejnego TAGu. Tym razem coś w świątecznych klimatach, czyli „Christmas Song Book TAG":

  http://drugastronaksiazek.blogspot.com/2015/11/christmas-song-book-tag.html?showComment=1448647871530#c5414981198007179417

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę chciałam przeczytać, ponieważ jest tyle zachwytów nad tą książką, że szok! Ale po twojej opinii zaczynam wątpić. Miłego, upragnionego weekendu ;*
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Już od dłuższego czasu chcę ją kupić :) Historia wydaje się być naprawdę interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej książki, tym bardziej, że wydaje się być w moim klimacie ;)

  OdpowiedzUsuń