Pogodynka #6 - Grudzień 2015


Ave,
Dzisiaj mam dla Was takie mini zapowiedzi na grudzień. Dlaczego mini? Ponieważ w tym poście pokażę Wam tylko 3 książki. Niestety, ale jest koniec roku, więc nie ma już aż tak dużo nowości w grudniu. Ale w styczniu będzie Pogodynka ulepszona o 3 zapowiedzi, czyli znajdziecie tam ich 9. Let's get started, shall we? 


Królowa i Faworytka - Kiera Cass (02.12.15)
"Królowa i Faworytka" ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek "Rywalek". Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. 
W "Królowej" możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany.
"Faworytka" pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału "Jedynej".

Małe Wielkie Odkrycia - Steven Johnson (02.12.15)
Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko? Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian. 

Czy wiecie, że:
- Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej?
- Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka?

Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji.


Greccy Herosi według Percy'ego Jackson'a - Rick Riordan (02.12.15)
Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza?

Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów.
Ten zbiór opowieści napisany jest w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników.
~ A. 

6 komentarzy:

 1. Piękna okładka pierwszej książki *.*

  Pozdrawiam,
  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W grudniu wreszcie wyszła książka, na którą trochę czekałem. Chodzi mi o nowe wydanie 'Drżenia' Maggie Stiefvater. Już nie mogę się doczekać, aż w końcu zacznę ją czytać! ^^
  Pozdrawiam! *.*
  Otwarta księga

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na drugą pozycję! A nowa część Rywalek ma śliczną okładkę <3
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym miesiącu faktycznie nie ma zbyt wiele nowości, więc pewnie nie znajdę nic dla siebie. Muszę czekać do stycznia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na nowe opowiadania Pani Cass, a tak to chyba nic. Może później coś mnie zainteresuje.... Pozdrawiam <3
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę znaleźć dla siebie niczego z tych nowych powieści :(
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń