Teen Wolf Book Tag

Nie wiem czy zauważyliście, ale jak mam na czegoś punkcie obsesje to robię z tego tag...Wow, odkrycie roku. No bo było już Pretty Little Liars, Once Upon a Time, Igrzyska Śmierci...Teraz przyszła pora na Teen Wolf. Bo kto mi zabroni? Ale nie martwcie się, tag z The 100 jest w przygotowaniach (czyt. planuję co i jak, ale nie wiem kiedy).
Ogólnie to wiem, że istnieje jeden tag dotyczący TW, ale te pytania z niego niezbyt mi przypasowały. Jestem tym typem człowieka, który wszystko lubi robić po swojemu. Tak więc oto moja własna wersja tagu o Teen Wolfie. Enjoy!


Scott McCall - bohater, którego polubiłeś z czasem.
Taką postacią jest Alec z Darów Anioła. Na początku nie mogłam tego człowieka znieść. Irytował mnie swoi sposobem bycia. Jednak z każdą częścią DA lubiłam go co raz bardziej. A w Mieście Niebiańskiego Ognia wręcz pokochałam.


Stiles Stilinski - bohater, którego nie da się nie lubić.
Postacią, której nie da się nie lubić jest Percy Jackson z Percy'ego Jacksona. Nie znam chyba osoby, która nie lubi Glonomóżdżka. Jest śmieszny, jego teksty rządzą, a do tego jest moim "bratem". Dzieci Posejdona, łączmy się! 


Derek Hale - bohater, który wiele przeszedł.
Zdecydowanie Katniss Everdeen. SPOOOOILERS 
Żeby nie spoilerować czcionka poniżej jest biała. Jeśli chcesz przeczytać, zaznacz myszką ->
Przetrwała Głodowe Igrzyska. Dwa razy. Została Kosogłosem - symbolem rewolucji. Ludzie ginęli za nią. Jej siostra została zabita. Widziała śmierć Rue, Finnicka, Boggsa. A mimo to walczyła, nie poddawała się. Taki jest Derek. Derek = Katniss
A jako, że Derek jest moją ulubioną postacią to oto jeszcze jeden gif z nim. Wygląda na nim jak psychopata...Ale nie możecie zaprzeczyć, Tyler Hoechlin jest cholernie przystojny. I nawet jako psychopata wygląda świetnie. Allison Argent - bohater zaślepiony nienawiścią/pragnący zemsty
Postacią zaślepioną nienawiścią jest według mnie Gale z Igrzysk Śmierci. Nie umiem za bardzo wytłumaczyć dlaczego akurat on, ale kiedy wymyśliłam to pytanie był pierwszą osobą, która przyszła mi na myśl. 


Lydia Martin - wredny bohater
Myślę, że wrednym bohaterem może być...Szron z Kronik Białego Królika. Tak, zdecydowanie. Szczególnie w Alicji i uczcie zombi. Nie należy on do najprzyjemniejszych osób, ale i tak jest moim ulubieńcem, jeśli o chodzi o twórczość pani Showalter. 


Jackson Whittemore - bohater zapatrzony w siebie.
Jace Wayland. Uważa się za najlepszego, najprzystojniejszego, najgorętszego i w ogólne on jest znacznie lepszy niż inny. Jednak nie jest to złe w jego przypadku. Właściwie to te "przechwałki" są zabawne. 


Peter Hale - karaluch, czyli bohater, który jest w stanie przeżyć wszystko.
Do tego pytania pasuje mi akurat postać z serialu The 100. Mowa o Abby, matce Clarke. Znowu spoiler! Zaznacz myszką, aby przeczytać -> Doktor Griffin z trzy razy miała zostać wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Była bita elektryczną pałką. Wiercili w jej ciele. I co? I nic! Nadal jest z nami, cała, ale nie do końca zdrowa...

Kira Yukimora - bohater, w którym zachodzą duże zmiany.
Wszystkie główne bohaterki serii Sary Shepard Pretty Little Liars. W każdej z nich zaszła jakaś zmiana, a wszystko przez A. Jednak najbardziej zmieniła się Hanna Marin. 


Malia Tate - bohater "zagubiony"/w nowej dla siebie sytuacji.
America z Rywalek. Nagle została wysłana ze swojego małego, rodzinnego miasta do ogromnego, królewskiego pałacu, by walczyć o księcia, którego nawet nie znała...


Liam Dunbar - bohater nie panujący nad emocjami.
Pierwsza przyszła mi na myśl Emma Swan z Once Upon a Time kiedy pojawia się Królowa Lodu, Elsa oraz Anna. Nasza ulubiona wybawczyni nie zbyt dobrze radziła sobie wtedy ze swoją mocą, nie mogła nad nią panować, bo każda zmiana jej emocji mogła spowodować ogromne szkody. 


Mama McCall (Melissa McCall) - książka, w której matka odgrywa dużą rolę.
Dary anioła Cassandry Clare. Jocelyn jest ważną postacią biorąc pod uwagę, że przez pierwsze trzy (tak mi się przynajmniej wydaje) książki wszyscy starali się ją znaleźć i odczarować. 


Sheriff Stilinski - ulubiony bohater drugoplanowy 
Uwielbiam Petera oraz Erica z Niezgodnej. Szczególnie w ekranizacji Wiernej - która swoją drogą do najlepszych nie należała - pokochałam Petera. Właściwie to gdyby nie on, ten film byłby naprawdę nudny.

~ A. 

3 komentarze:

 1. Derek=Katniss ciekawe porównanie, ale pasuje. Dużo Darów Anioła w tym TAGU, jednak nie wyobrażam sobie jak można je ominąć. :)
  Mi ekranizacja "Wiernej" najbardziej przypadła do gustu, a Peter był niesamowity.
  Super pomysł na kategorie - gratuluję pomysłów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darów Anioła nie może zabraknąć w żadnym tagu. A ja właśnie "Wiernej" nie lubię (w sensie filmu, bo trzecia część trylogii jest moją ulubioną). Zresztą mi tylko "Niezgodna" podobała się jako film
   :(

   Usuń
 2. Nie oglądam Teen Wolf, w ogóle nie oglądam żadnego serialu, ale wiem, że muszę to zmienić. Aktorzy, w szczególności Stiles, zapowiadają się całkiem interesująco (taaa, nie ma jak to zabierać się za serial jedynie dla aktorów, hahah), a historia nie jest mi obca, szczególnie po "Drżeniu" Stiefvater polubiłam wilkołaki. Świetny TAG ;))
  Pozdrawiam, u mnie recenzja "Paniki" Lauren Oliver!

  OdpowiedzUsuń