#179 Radość kwiatów


Tytuł oryginalny: Joyous Blooms to Color
Autor: Eleri Fowler
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 96
Książek w serii: Jedna
Cena z okładki: 24.99 zł
Ocena: 8/10

"Kwiaty to uśmiech Ziemi"
Emerson

Wejdź do zaczarowanego ogrodu!

Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń!

Radość kwiatów jest drugą kolorowanką antystresową z jaką kiedykolwiek miałam do czynienie. Nigdy nie byłam wielką fanką rysowania i tym bardziej kolorowania. Jakoś nigdy nie byłam przekonana do tego sposobu odstresowywania. Może to dla tego, iż te kolorowanki były dosłownie wszędzie? Nie wiem. Jednak teraz, jako szczęśliwa posiadaczka swojego egzemplarza, muszę przyznać, że kolorowanie naprawdę uspokaja. 

"Dopóki żyjemy, ie przestawajmy pragnąć i marzyć"
Eliot

Papier nie jest zbyt gruby, dlatego jeśli zbyt mocno przyciska się kredki mogą powstać "wybrzuszenia" po drugiej stronie kartki. Poza tym, gdy użyłam cienkopisu lub pisaka, w niektórych miejscach widać prześwity, jednak nie jakoś bardzo mocno. 

Obrazki są moim zdaniem przepiękne. Niektóre są łatwe, a inne trudniejsze, pełne szczegółów. Na co którejś stronie znajdują się cytaty od najróżniejszych autorów czy miejsc. Są przysłowia ludowe, cytaty Szekspira, Emersona, Brontë. 

"Morskim bezdrożem ku brzegom nieznanym"
Szekspir 

Myślę, że ta kolorowanka na pewno jest godna polecenia oraz uwagi. Mimo że ostatnimi czasy powstaje pełno tego typu "książek", a wydawcy cały czas wypuszczają na rynek coś nowego, to ta jest jedną z najładniejszych jakie widziałam. 

~ A. 
Za możliwość odstresowania się dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

3 komentarze:

 1. Te wszystkie kolorowanki tak ślicznie wyglądają, ale obawiam się, że gdybym którąś kupiła, znudziłaby mi się ona po kilku dniach. Dlatego też wolę podziwiać je z daleka :D.

  Pozdrawiam,
  Papierowe strony

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowanki są rewelacyjne, ale muszę przyznać, że zabrakło mi w tej recenzji twoich prac. Pochwal się koniecznie efektem! :)

  U mnie pojawiły się dwie kolorowanki - zachęcam do zerknięcia :) Zapraszam :)

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie pokolorowałam jedną łatwą i zaczęłam drugą trochę bardziej skomplikowaną. Jak tylko wyjdzie słońce to zrobię zdjęcia :D

   Usuń