#192 To nie jest dieta


Tytuł oryginalny: To nie jest dieta
Autor: Anna Gruszczyńska
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 240
Książek w serii: Jedna
Cena z okładki: 32.90 zł
Ocena: 8/10

Hej, chciałabyś trochę w sobie zmienić, prawda? W sylwetce, głowie, życiu…

Ech, to takie trudne.


A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że to może być najfajniejsza przygoda Twojego życia?

Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, osiągniesz wymarzony rozmiar, a także nauczysz się myśleć wyłącznie pozytywnie!


Skąd to wszystko wiem? Z własnego doświadczenia.

Jako nastolatka też chciałam zrzucić parę kilo, lecz zamiast tego dopadły mnie potwory zaburzeń odżywiania i depresji. Zmagałam się z nimi przez wiele lat. I pokonałam je swoją sumienną, konsekwentną pracą.

Teraz już wiem, co poszło nie tak, i chcę Ci pokazać, jak łatwo uniknąć pułapek odchudzania.
Twoje wysiłki nie skończą się ani efektem jo-jo, ani innymi, poważniejszymi problemami.
To nie jest dieta to program, dzięki któremu odchudzisz swoje potwory: Lenistwo,Wygodnictwo, Strach… Kiedy one tracą swój ciężar, Ty tracisz kilogramy, w zamian zyskując energię życiową i błysk w oku.

Bo zdrowie, witalność i mniejszy rozmiar to kwestia… przyzwyczajenia.

Będzie fun! Obiecuję.


To nie jest dieta jest to książka-notatnik, przy której wypełnianiu możemy świetnie się bawić, ale jednocześnie zgubić zbędne kilogramy! Mogłoby się wydawać, że to kolejna "książka" typu Zniszcz ten dziennik i tym podobnych bzdur, których teraz na rynku wydawniczym jest pełno. Ale zeszyt pani Gruszczyńskiej to coś znacznie więcej. Jest to 30-dniowe wyzwanie, dzięki któremu możemy pokonać swoje potwory i schudnąć. 

Autorka książki, Anna Gruszczyńska, przez połowę swojego życia walczyła z bulimią. W Polsce (i nie tylko) wiele młodych ludzi mierzy się z tą chorobą. Jednak nikt nie może tym osobom pomóc, ponieważ w Polsce praktycznie nie ma programu będącego pomocą, a wręcz ratunkiem dla ludzi chorych na bulimię oraz anoreksję. Z tego właśnie powodu autorka postanowiła napisać To nie jest dieta - by ustrzec młodych ludzi od zaburzeń odżywiania. Pani Gruszczyńska organizuje wiele akcji, by utworzyć w Polsce program pomocy dla kobiet oraz mężczyzn. Napisała list otwarty do Ministerstwa Zdrowia (http://wilczoglodna.pl/list-otwarty/) oraz organizuje spotkania, różnego rodzaju wydarzenia.  

Na samym początku trzeba poznać swoje główne problemy i stanąć z nimi twarzą w twarz. Głównymi potworami jakie nękają ludzkość są: Lenius, Podjadkus, Wymówkus oraz Obżartus. Myślę, że każdy z nas już nie raz spotkał się, z którymś z nich. Panują oni nad Waszym życiem? Anna Gruszczyńska leci na ratunek! A razem z nią Motywacja oraz Dobre Nastawienie. 

Notatnik ten jest świetnie zaopatrzony. W środku znajdziecie plany treningowe, informacje na temat różnego rodzaju diet, treningów, miejsce na swój własny plan posiłków i jeszcze więcej. Na końcu zeszytu znajdują się naklejki, które należy przyklejać w wyznaczonym miejscu w podsumowaniu całego dnia.

Tego typu "kreatywne zeszyty" są naprawdę genialne. Zamiast wypełniać po raz setny głupie zadania z (niezbyt)twórczego notatnika, lepiej bawić się, ale jednocześnie dbać o swoje ciało i zdrowie. Każdemu kto chce przejść na dietę bardzo serdecznie polecam tę książkę. Mówię Wam, nie będziecie żałować! 

~ A. 
Za możliwość zapoznania się z tą pozycją dziękuję Wydawnictwu SQN.

3 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie ta pozycja. A nastolatki (ja również) mają kompleksy na punkcie wyglądu i "grubości" dlatego taki notatnik jest przydatny. Na pewno kupię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O, ciekawe, ciekawe... ostatnio spodobała mi się publikacja "Ja, Ty, My. Książka wspólnych zapisków". Myślę, że "To nie jest dieta" też mi może przypaść do gustu. Jak nadarzy się okazja, z chęcią kupię :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Na szczęście odżywiam się dość zdrowo i diet mi koniecznie nie potrzeba :)

    OdpowiedzUsuń